(+48) 507 664 678, 23 662 62 62    Płońsk, ul. Gałczyńskiego 1     

Slider

Najcześciej zadawane pytania - FAQ

Twoja własna elektrownia słoneczna

Dostarczamy najwyższej jakości rozwiązania z obszaru Odnawialnych Źródeł Energii oraz świadczymy kompleksowy profesjonalny serwis.

Ile to kosztuje?

Przeciętny koszt instalacji to 5000-6000 zł brutto za 1 kWp. Dokładny koszt instalacji fotowoltaicznej jest wyceniany indywidualnie z powodu wielu parametrów mających wpływ na ostateczną cenę, m.in. zapotrzebowania na energię, technologii paneli, rodzaju konstrukcji dachowej, pokrycia, umiejscowienia instalacji dach/grunt, elementów monitorujących, itd.

Jak to działa?

Panele fotowoltaiczne instalujemy na dachu lub na gruncie, łączymy je w całość kablem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter (inaczej falownik) zamienia wytworzony z promieniowania słonecznego prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. To samoobsługowe urządzenie działa w ten sposób, by w pierwszej kolejności pobierana była energia słoneczna, a dopiero w drugiej płatna energia z zakładu energetycznego.

Czy to się opłaca?

Tak! Wystarczy spojrzeć na to, co działo się z ceną energii wraz z dystrybucją przez ostatnie 10 lat. Obecnie w wyniku konieczności wsparcia budowy nowych mocy w elektrowniach konwencjonalnych, oraz planach budowy elektrowni jądrowej oczekuje się, że ceny energii wzrosną jeszcze mocniej. Dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz uniezależnić się od stałych podwyżek cen u Operatora.

Prosty okres zwrotu wynosi ok 5-6 lat, a czas działania instalacji prognozuje się na minimum 25 lat, przez większość czasu pracy masz energię za darmo.

Czy trzeba myć panele fotowoltaiczne?

Nie ma takiej potrzeby, nachylenie paneli sprzyja samoczyszczeniu a deszcz zmyje zabrudzenia.